Hakkımızda

Bir hedefimiz var

Her zaman en İyisi İçin Çalışıyoruz.

Zeytin Peyzaj Süs Bitkileri,  2006  yılında sektörde ilk adımını atmış  ve 2011 yılında uzman kadrosu ve verimli toprakları ile ithalat  yanı sıra  yerli üretimde de büyük  ölçüde hız ve başarı kazanmış bir firma haline gelmiştir. Günden güne artan Ar-Ge çalışmalarımızla, süs bitkisi ve egzotik meyve üretimimiz ile ülkemizi dünya standartlarına taşıyarak, global bir marka konumunda ülkemizi gururla temsil etmeyi amaçlayan çalışmalarımızla devam etmekteyiz. Tarım  ve peyzaj sektöründe ülkemizin elverişliliğini, toprağı tanımayı ve anlamayı, kendi toprağımızdan kazanılacak maksimum verimi, doğanın bize sunduklarını  ve sunabileceği her imkanı dikkate alan, değer  veren  ve süreklilik  içerisinde kazanılan tecrübe ile her gün daha da iyisini hedefleyen ve en iyisi için çalışan bir firmayız.

Mevsimlik çiçek seramız

Misyonumuz

            2006 yılında Tropikal Dünya olarak kurulan peyzaj bitkileri  ithalatı ve üretimi yapan firmamız  5 yıl içerisinde  alanında uzman kişileri bünyesine katıp, gerekli altyapıyı sağladıktan sonra 2011 yılında Zeytin Peyzaj Süs Bitkileri adı altında peyzaj uygulama hizmeti de vermeye başlamıştır. Birbirinden  farklı ve zengin ürün portföyümüz ile Türkiye’de peyzaj ve süs bitkileri sektöründe öncü gelen, yer  edinmiş  ve gerek  projelerimiz ile, gerek  üretimlerimiz ile sektörün nabzını tutan bir firma haline gelmiş bulunmaktadır.

          Zeytin Süs Bitkileri, aktif  faaliyet göstermeye başladığı tarihten itibaren  bir çok proje çizimi  ve peyzaj uygulaması ile otel, park, cafe, konut, ofis ve daha nice projelere imza atmış, değerli müşterilerine maksimum verimi, memnuniyeti ve danışmanlığı sunmuştur.

          15 yıldır Antalya merkezli üretim seralarımız ve satış fidanlıklarımız ile dış mekan, iç mekan, çalı grubu, ağaç grubu ve mevsimlik çiçek kategorilerinde süs bitkisi sektöründe gerekli  Ar-Ge çalışmalarını sürdüren, verimli üretim sağlayan, İyi Tarım  Sertifikasını almaya hak kazanmış ve organik tarımda büyük adımlar atmış bir firmadır.

         Bunun yanı sıra kumkuat, limequat, guava, fingerlime gibi birçok egzotik meyvenin 2010  yılında Türkiye’de ilk defa  40 dönüm açık alanda üretimine başlayarak tarım alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bugün egzotik meyvede Türkiye’nin ilk “İyi Tarım Belgesi” taşıyan üreticisi olmanın gururunu yaşamaktayız. 2020  yılından itibaren üretmekte olduğumuz ürünlerimizi E-ticaret kapsamında dileyen herkesin kolayca ulaşabileceği ve sipariş verebileceği web sitemiz üzerinden satışa sunuyoruz. Hem ülkemizde hem de dünyada global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Hacmimiz ve Ürün Gamımız

Toplam 58.000 metrekare  kapalı sera 110.000  metrekare de açık alanda aktif faaliyet göstermekteyiz.

Antalya ve İzmir merkezli seralarımız ve bahçelerimizde spesifik olarak 10.000 adet Kumkuat ağacımız, 1000 adet Bonsai formda zeytin ağacımız, 50.000 Strelitzia nicolai bitkisi ve 4000 büyük, 2700 orta boy ve 1500 adet küçük boy Cycas revoluta başta olmak üzere bir çok iç mekan – dış mekan süs bitkisi ürün çeşidimiz ile binlerce seçenek sunuyoruz.

Zafer Yeğinaltay

Yönetici – Zeytin Peyzaj Süs Bitkileri

‘‘Merhaba saygıdeğer ziyaretçilerimiz. Doğaya duyduğum ilgi, saygı  ve hayranlığın getirisi ile daha çok görmek, araştırmak ve doğayı elimden geldiğince tanımak ve bilmek adına 2006 yılında peyzaj sektörüne ilk adımımı attım. 2011 yılında ‘Zeytin Peyzaj Süs Bitkileri’ adı  ile yoluma devam ederek peyzaj ve tarım sektöründeki  girişimlerimle beraber ülkemizin verimli ve çokça değerli güzel topraklarında bir çok bitki türüne işletmemizde ev sahipliği yaparak, her zaman yerli üretimi destekleyip ülkemiz adına katkılar sunmayı, ülkemizde mevcut olmayan bitkileri ülkemize kazandırmayı ve ihracatın büyük ölçüde hız kazanmasını hedefledim. Yaşamış olduğumuz bu topraklardan aldığımız ürün kalitesinin, verimin ve doğanın bize sunduklarının  farkında olarak peyzaj ve tarım sektöründe yeniliklere, teknolojiye, ürün çeşitliliğine ve üretime önem vererek ilerledim. Şu an bulunduğumuz noktada Antalya başta olmak üzere bir çok şehrimizde ismimizi duyurmuş ve sayısız projelere imzamızı atmış bulunmaktayız. Yıllarca verilen emeğin haklı gururunu yaşıyoruz.’’

Efe Yeğinaltay

Yönetici – Botanic Market / Meyveden

‘‘Merhaba! 2011 yılından itibaren aktif halde yürütmekte olduğumuz  Zeytin Peyzaj Süs Bitkileri firmamız, yıllardır bir çok projede adını duyurmuş ve süs bitkisi sektöründe yapmış olduğu işlerle önemli bir yer edinmiştir. Bu noktada, çağımızın yeni ticaret yolu haline gelen E-Ticaret ile süs bitkisi sektörünün harmanlanmış halini 2020 yılı itibari ile bünyemize entegre ederek iç mekan, dış mekan, mevsimlik çiçek ve egzotik meyve kategorisindeki  ürün portföyümüzü online ortamda en sağlıklı formda ve taptaze dalından hali ile sizlere sunmayı  ve tek tuşla aradığınız ürüne sahip olabilmenizi hedefledik. Şimdi ise ‘Botanicmarket.com.tr’  ve ‘Meyveden.com’  adı ile online meyve ve bitki alışverişlerinizin ilk adresi haline gelmiş bulunmaktayız. İlginize ve memnuniyetinize teşekkür ederiz. ’’

Takımımız

Gamze Yürek

Peyzaj Mimarı
Akdeniz Üniversitesi / Peyzaj Mimarlığı 2013-2018

Yasmin Ecem Ateş

E-Ticaret Sorumlusu
Akdeniz Üniversitesi / Ziraat Mühendisliği - Tarımsal Biyoteknoloji 2018- 2023

Özel tekliflerden haberdar olmak İçin abone olun

E-posta bültenimize abone olun.